Warning: include(/home3/unutma/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: No such file or directory in /home2/unutma/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 92

Warning: include(): Failed opening '/home3/unutma/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home2/unutma/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 92

Warning: include_once(/home3/unutma/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php): failed to open stream: No such file or directory in /home2/unutma/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 116

Warning: include_once(): Failed opening '/home3/unutma/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home2/unutma/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 116

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home2/unutma/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php:92) in /home2/unutma/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 1197
Genel kategorisi içerikleri - UnutmaKi.COM Skip to main content
Saadettin Saran biyografisi ile Saadettin Saran yaşı, Saadettin Saran memlekeri, Saadettin Saran hayatı ile ilgili bütün bilgiye ulaşabilirsiniz.

Saadettin Saran Hayatı, Saadettin Saran Yaşı

Ülkemizde en büyük holdingler arasında yer alan Saran Holding yönetim kurulu başkanı olan Saadettin Saran biyografisini merek mı ettiniz ? Saadettin Saran kim öğrenmek mi istiyorsunuz. Saadettin Saran kaç yaşında, Saadettin Saran memleketi, Saadettin Saran hayatı hakkında bilmedikleriniz ve bilmek istedikleriniz hakkında her şey bu konuda sizlerle. Sizde Saadettin Saran firmaları, önceden yaptığı işler hakkında bilgi almak istiyorsanız konumuzu okuyun.

Devamını Oku

Liberal Ekonomi Anlamı Nedir ?

Mahsul Pazarlama Nedir?

Mahsul pazarlama işletmelerin mahsullerini değişik satış kanalları üzerinden satması anlamına gelmektedir. Mahsul pazarlama karmaşık bir iş değildir fakat satış marifeti gerektirir. Türkiye’de pazarlama ile satış arasındaki fark pek öğrenilmemektedir. Mahsul pazarlamanın İngilizcesi hakikatinde burada bahsedeceğimiz mevzudan çok daha değişik bir mevzudur. Ancak dilimizde pazarlama genelde satış anlamına geldiği için bu yazımızda mahsul satışına odaklanacağız.

Bir mahsulü pazarlayabilmek için öncelikle satışı beğenmeniz gerekmektedir. İyi bir satış/pazarlama uzmanı sattığı mahsulün artta durur. Mahsule her mevzuda egemen olamayan bir pazarlamacının satışı kapatabilmesi genelde sektörle ilişkili olarak güçleşir.  Satışı basit olan mahsulleri herkes satar fakat yüksek maliyetli ve ciddi bilgi gerektiren mahsulleri satmak güçtür. Mahsule egemen olan bir birey pazarlarken bu mahsulün alıcının lüzumlarını nasıl karşılayabileceğini anlatmalıdır. Mahsulnam değer veren ve alıcıya asıl anlamda bir fayda sağlayacağını gösterebilmek satışın en kilit noktasıdır. Maliyet satın almayı etkileyen büyük bir etmen olmasına karşın mahsulün artta duramayan bir pazarlamacı düşük bir maliyet dahi verse satışı kapatamayabilir.

Mahsul pazarlamanın en ehemmiyetli unsurlarından bir tanesi de ikili ilişkilerdir. Satın almadan mesul bireye pozitif elektrik veremezseniz galibiyet namsınız düşer. Bu surattan güler suratlı ve güzel sohbet bir birey genelde pazarlamada daha galibiyetli olmaktadır. Satın almacının kaba tutumları olabilir ve bu cins hareketleri şahsi almamak gerekmektedir. Çok duygusal olan insanların pazarlama yapması bu açıdan azıcık güçtür. Özellikle verilen buluşmalara bütün zamanında gitmek ve ilk tanışmada iyi bir haysiyet uyandırmak koşuldur. Satış/pazarlamada çalışan şahıslar genelde komite odaklı çalıştıklarından dolayı satışı kapatmak için ellerinden geleni yaparlar. Dikkat edilmesi gereken nokta alıcıyı çok boğmadan ve fazla zaman kaybetmeden satışı yapabilmektir. İkili ilişkiler burada devreye girer. Alıcıyla sıcak bir ilişki kuramazsanız alıcı sizi parmağında oynatabilir ve boş yere zaman kaybetmiş olursunuz.

Mahsul pazarlamanın bir başka unsuru da satışı kovalamaktır. Alıcı o an satın alma kararını vermemiş olabilir ama yeniden de potansiyeldir. Alıcıyı muhakkak periyotlarda arayıp ya da uğrayıp hatırını sormak galibiyetli pazarlamacıların en büyük meziyetidir. Her ziyaret edilen alıcıya kesinlikle bir kartvizit vazgeçmek de ayrıca ehemmiyetlidir. Özellikle internet üzerinden e-posta ile bir maliyet öneriyi göndermek yerine direk alıcıyı ziyaret etmek her zaman daha galibiyetli neticeler vermektedir. Bir çok alıcı satışı yapan bireye erişemediği zaman asap olur. Bu surattan pazarlamacıların kesintisiz erişebilir olmaları gerekmektedir.

Mahsul pazarlarken palavra söylemek uzun vadede ciddi kasvetler yaratır ve aynı alıcıya ek satış yapmanızı maniler. Karşısındaki insanı ablavut yerine koyan pazarlamacılar piyasada çok fazla tutunamazlar. Bu şahısları hem alıcı hem de idareyiciler beğenmez. İyi satış yapan bir çok satış/pazarlama uzmanı alıcıya boş taahhütlerde bulunduğu için kovulurlar. Hiç bir idareyici satış sonrası problemlerle uğraşmak ve müddet kaybetmek istemez.

Özel Ağaçlandırma Nedir ? özel Ağaçlandırma Nasıl Yapılır ? Özel Ağaçlandırma İzinleri ve özel ağaçlandırma hakkında detaylı bilgi bu sayfada

Özel Ağaçlandırma Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Güzel ülkemizde çevreyi korumak gerçekten çok zor. Ülkemizde çevre koruma ancak özel projeler ile mümkün hale geldi. Bu projeler arasında yer alan belkide çevre koruma projeleri arasında en faydalı olan proje özel ağaçlandırma projesidir. Bu proje ile hem erozyon kontrol altına alınıyor, hem çevre güzelleşiyor, hemde rahat bir nefes alabiliyoruz. Peki Özel Ağaçlandırma nasıl yapılır ? 

Devamını Oku

ÇED Raporu ( Çevresel Etki Değerlendirmesi ) Nedir ? konumuzda çed raporu nedir , çed raporu nasıl alınır bu soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

ÇED Raporu ( Çevresel Etki Değerlendirmesi ) Nedir ?

çed raporu almak için öncelikle proje sahiplerince rapor hazırlanmalı ve hazırlanan bu rapor sahiplerince Bakanlığa sunulmalıdır. Sunulduktan sonra gerçekleşecek işlemler takip edilmeli ve olumlu ya da olumsuz yönde verilecek olan kararlara göre işlem uygulanmalıdır. Proje sahiplerince raporun gönderildiği Bakanlık, Komisyonun rapor hakkındaki çalışmalarını ve halkın görüşlerini dikkate alarak proje için “ÇED Olumlu” ya da “ÇED Olumsuz” kararını verir. Alınan bu karar Bakanlık tarafından komisyon üyelerine bildirilir ve ardından Bakanlık ile Valilik, alınan kararı halka duyurur. Olumlu karar alan projelerin gerekli izinler alınarak uygulamaya başlanmasında sakınca yoktur. Çevre üzerindeki olumsuz etkileri nedeniyle uygulanmasında sakınca ve aksi durumlar görülen ve gözlemlenen projeler ise aldıkları olumsuz karar sonucunda hiçbir şekilde gerçekleştirilemez ve uygulamaya başlanamaz. Ayrıca olumsuz kararı verilen projeler için bu karara sebep olan şartlarda ve koşullarda değişiklik olması durumunda proje için yeniden başvuru yapılabilir.

ÇED RAPORU NASIL ALINIR ?

İlgili kurum ve kuruluşlarca çed raporu gerekli görülmüş her proje sahiplerince gerekli işlemleri gerçekleştirme sürecine girmeli ve bu süreçleri en kısa sürede işleme koymalıdır. Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu” kararı veya “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir” kararı alınmadıkça bu projelerle ilgili teşvik, onay, izin, yapı ve kullanım ruhsatı verilemez, proje için yatırıma başlanamaz ve ihale edilemez. Rapor süreci yorucu ve zor bir süreç olarak görülmeksizin proje sahipleri tarafınca kurallara uygun şekilde hareket edilerek kanunlar çerçevesinde ilerlenmeli, yapılması gereken işlemler usulünce yapılarak projelere bu şekilde başlanmalıdır. Raporu edinmeyen proje sahiplerinin alacakları riskleri, yaşanacak can ve mal kayıplarını gözden geçirmeleri ve bu risklerin farkına varmaları, edinecekleri raporla tüm bu tehditlerin önüne geçmeleri gerekmektedir. çed raporu sürecinde firma ve proje sahiplerinin herhangi bir faaliyete başlamaması gerekmektedir. Aksi takdirde gerekli kurum ve kuruşlarca verilecek olan cezai durumlarla karşı karşıya kalmaları olası bir hale gelmektedir. Proje sahipleri Çed sürecinden daha yorucu olabilecek bir cezai işleme maruz kalmamak adına gereken neyse yapmalı ve güvenli bir çevre için güvenli bir yol tercih etmelidirler.

ÇED Raporu ( Çevresel Etki Değerlendirmesi ) Nedir ? konumuzda çed raporu nedir , çed raporu nasıl alınır bu soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Bumerang - Yazarkafe

canlı döviz